اذعان اهل‌سنت به مظلومیت زهرا (س) ....

عبدالفتاح عبدالمقصود از دانشمندان و علمای شهیر مصری در کتاب خود با عنوان «الامام علی‌بن ابی‌طالب» در موارد متعدد به هجوم به خانه وحی و مظلومیت حضرت زهرا‌ (ع) بعد از ارتحال بنی مکرم اسلام اشاره کرده است.   
به نقل از مرکز خبر حوزه، عبدالفتاح عبدالمقصود یکی از عالمان شهیر مصری، در کتاب خود عنوان می کند که «اگر کسی واقعا ناله‌های ناشی از ظلم به حضرت فاطمه (ص) را بشنود، آرزو می کند که ای کاش در زمین فرو می رفت و چیزی را نمی شنید».

حجهالاسلام و المسلمین حسینی قزوینی شب گذشته در نشستی با عنوان بررسی و شرح نهج البلاغه که در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) بر گزار شد، اظهار داشت: اگر عالمانی از شیعه، همانند مجلسی و ... این سخن را بر زبان می آوردند، جای تعجب نبود، اما این که یک عالم بلند آوازه اهل سنت به ظلم های صورت گرفته بر حضرت زهرا (س) اذعان و اعتراف کند، بسیار عجیب است.
رییس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی‌عصر‌ (عج) ابراز داشت: امام علی (ع) در خطبه ۲۰۲نهج البلاغه، غصه های خود را پس از شهادت حضرت زهرا (س) و جدایی از ایشان، جاودانه می دانند.
وی در ادامه افزود: امیرالمومنین (ع) با آن شخصیت و شجاعت عظیمی که دارد در مقابل شهادت دخت پیامبر اسلام (ص)، طاقت خود را از دست داده و آن را حزن بی پایان عنوان می کند.
این کارشناس مباحث دینی، ادامه داد: در نهج البلاغه، امام علی (ع) پس از شهادت حضرت فاطمه (س)، خطاب به پیامبر اسلام (ص) می گوید «ای پیامبر (ص) دخترت اولین کسی از اهل بیت (ع) است که به سوی تو می شتابد و هم او به تو خبر می دهد که برخی از مردم در حق خاندانت ظلم ها کرده اند».
وی اضافه کرد: برخی از شروح نهج البلاغه، تصریح می‌کنند که این سخن امام اول، مبنی بر این که حضرت زهرا (س) در مورد تظالم برخی از مردم، به پیامبر اسلام (ص) خبر می‌دهد و منظور همان مصیبت‌های حضرت زهرا (س) در بین در و دیوار و سقط شدن حضرت محسن (ع) است.
این کارشناس دینی با بیان این که اگر هر شخصی، به دقت تاریخ ائمه اطهار (ع) را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد، مشاهده می‌کند که تمامی امامان معصوم (ع)، با یادآوری مصیبت‌های وارده بر حضرت فاطمه (س)، می‌سوختند.
وی در پایان با انتقاد از کسانی که در چند سال اخیر، در مقالات و یادداشت های خود، شهادت حضرت صدیقه کبری (س) را افسانه خوانده اند، گفت: قطعا در روز قیامت، تمامی کسانی که بر بانوی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا (س)، ظلم کرده اند، به سزای اعمالشان خواهند رسید.
خاطرنشان می‌شود، عبدالفتاح عبدالمقصود از دانشمندان و علمای شهیر مصری در کتاب خود با عنوان «الامام علی‌بن ابی‌طالب» در موارد متعدد به هجوم به خانه وحی و مظلومیت حضرت زهرا‌ (ع) بعد از ارتحال بنی مکرم اسلام اشاره کرده است.

/ 1 نظر / 9 بازدید
صدرا

سلام دوست عزيز وبلاگ جالبي داري ... موفق باشي من يه سايت دارم در مورد اخبار تازه از دنياي و تکنولوژي و ترفند و .... اگه دوست داشتي حتما يه سر بزن ..... مطمءنم خوشت مياد و اگه يکم داخل صفحات رو بگردي حتما اموزشاي خوبي پيدا ميکني ...... موفق باشي www.sadram.ir راستي نظر يادت نره....