جایگاه ایرانیان در دوران ظهور از منظر روایات

جایگاه ایرانیان در دوران ظهور از منظر روایات
 
مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان تهران با بیان اینکه طبق روایات ایرانیان قوم برگزیده‌ جهت زمینه ‌سازی ظهور هستند، گفت: امیدواریم آن گروهی که از مشرق قیام می‌ کند و زمینه ‌های ظهور را فراهم می‌ کند، مردم ایران همین دوران باشند. 

وی در گفتگو با فارس با اشاره به پیش ‌بینی رسول اکرم(ص) درباره خروج مردمانی از مشرق زمین قبل از دوران ظهور حضرت حجت(عج) افزود: پیامبر اعظم(ص) می ‌فرماید: «یخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَیوَطِّئونَ لِلمَهدی سُلطانَه» مردمی از شرق قیام می ‌کنند و زمینه را برای حرکت جهانی مهدی فراهم می ‌سازند. 

حجت‌الاسلام عباسیان با اشاره به یکی دیگر از روایات موجود که گواهی احتمالی بر زمینه‌ سازی انقلاب امام ‌خمینی(ره) برای ظهور امام زمان(عج) دارد، بیان داشت: امام باقر(ع) می‌‌ فرماید: گویا می‌بینم مردمی در شرق قیام کرده، حق را طلب می ‌کنند، ولی به آنان نمی‌ دهند، دوباره حق را می ‌طلبند، به آنان داده نمی ‌شود، وقتی اوضاع را چنین دیدند شمشیرهای خود را بر شانه‌ها می ‌گذارند، پس آن گاه حاضر می ‌شوند که حق آنان را بدهند، اما آنان دیگر قبول نمی ‌کنند تا اینکه قیام می‌ کنند و آن را جز به صاحب شما تحویل نمی ‌دهند، کشته‌ های آن‌ ها شهید به شمار می‌ روند، آگاه باشید! اگر من آن زمان را درک کنم، خود را برای صاحب این امر نگاه می ‌دارم.

وی درباره نقش شهر قم در زمینه ‌سازی ظهور امام عصر(عج) ادامه داد: امام صادق(ع) می ‌فرماید: به زودی کوفه از مؤمنان خالی می ‌شود و علم از آن می‌ گریزد و پنهان می ‌شود، آن گونه که مار در سوراخش پنهان می‌ شود، سپس علم در شهری به نام قم ظاهر می ‌شود و شهر قم کانون علم و فضل می‌ شود و چنان دنیا را به حقایق آشنا می ‌سازد که در روی زمین مستضعفی در دین باقی نماند، حتی زنان در پرده و چنین زمانی نزدیک ظهور قائم آل محمد(ص) است، سپس خداوند قم و اهل آن را قائم مقام حجت خدا قرار می‌ دهد که اگر چنین نشود زمین اهل خودش را فرو می ‌برد و حجتی باقی نمی‌ ماند، آن گاه علم از قم به تمام دنیا می‌ رسد و مشرق و مغرب عالم را فرا می ‌گیرد و حجت خدا بر خلق تمام می‌ شود، زیرا در تمام روی کره زمین کسی باقی نمی ‌ماند که دین و علم به او ابلاغ نشده باشد، آن گاه امام زمان(عج) ظاهر می ‌شود.

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان تهران در خصوص روایات رسیده درباره ایرانیان، اظهار داشت: در روایات از ایرانیان عبارات متعددی نظیر طرفداران سلمان فارسی، اهل مشرق زمین، اهل خراسان، فارسیان، اهل قم و ... یاد شده است، با این وجود هنگامی که از امام صادق(ع) درباره تفسیر آیه «بعثنا علیکم عباداً لنا اولی بأسٍ شدید» پرسیده می‌شود، امام(ع) ۳ مرتبه فرمودند: به خدا سوگند آنان اهل قم هستند، به خدا سوگند آنان اهل قم هستند، به خدا قسم آنان اهل قم هستند. 

وی افزود: بنابراین روایات بسیاری تصریح دارند ایرانیان قوم برگزیده‌ ای هستند که زمینه ساز ظهور و یاری بخش منجی عالم بشریت خواهند بود، زمانی که حضرت حجت(عج) قیام کنند، یاران ایشان در میان سپاه سید خراسانی که ایرانی هستند، در مرز عراق و ایران با حضرت(عج) بیعت می ‌کنند و وارد عراق می ‌شوند.

حجت‌الاسلام عباسیان با بیان اینکه برخی از روایات به قیام مردی از قم اشاره کرده است، ابراز داشت: امام موسی کاظم(ع) فرمود: مردی از قم، مردم را به حق دعوت کند، افرادی پیرامون او گرد آیند که قلب‌ هایشان همچون پاره‌ های آهن استوار است، بادهای تند حوادث، آن‌ ها را نلغزاند، از جنگ خسته نشده و نترسند، اعتمادشان بر خدا است و سرانجام کار از آن پرهیزکاران است.
/ 0 نظر / 6 بازدید