حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

دفن شبانه، نماز بدون حضور و اطلاع خلیفه، قبر پنهان، اسرارى است که در درون خود پیام‌ها دارند. درست است که فاطمه این چنین خواست و این گونه وصیت کرد؛ ولى چه اتفاقى افتاده است که زهرا سلام الله علیها وصیت تاریخی‌اش را با این در خواست‌ها به پایان مى‌برد؟!! مگر نه این است که خشم و ناراحتی‌اش را نسبت به دشمنانش اظهار مى‌کند و در واقع چندین پرسش را در برابر نگاههاى تیز بین مورخان و آیندگان مى‌گذارد تا به پرسند: چرا قبر فاطمه پنهان است؟ و چرا دختر پیامبر شبانه و پنهانى دفن شد؟ و چرا علی علیه السلام بدون

+ مظلومیت زهرا (س) در کلام امیر

سال‌ روز شهادت شهیده راه ولایت و امامت، حضرت فاطمه زهراء(سلام الله علیها) بر همه مسلمانان، تسلیت باد!

ای بی‌نشانه‌ای که خدا را نشانه‌ای!

مظلومیّت حضرت فاطمه زهراء(س) را از زبان مولا علی(ع) بشنوید:

قال الإمام علیّ علیه‌السلام:

إنّ فاطمةَ بنتَ رَسول الله(صلّی الله علیه و آله) لم تَزَلْ مَظلومةً، مِن حَقّها مَمنوعةً و عن میراثها مَدفوعةً؛ لم تُحفَظْ فیها وَصیّةُ رسول الله(صلّی الله علیه و آله) و لا رُعیَ فیها حَقُّه و لا حَقُّ الله(عزّ و جلّ)؛ و کَفَی بالله حاکماً و مِن الظالمینَ مُنتَقِماً.

حضرت امام علی(ع) فرمودند:

فاطمه دختر رسول خدا(ص) همواره مظلوم و از حقّ خود، محروم و از میراث خود، بازداشته شده بود؛ سفارش رسول خدا(ص) درباره او انجام نشد و حقّ رسول خدا(ص) و حقّ خداوند(عزّوجلّ) در مورد او، رعایت نشد؛ و کافی است که خداوند، حکم‌کننده و انتقام‌گیرنده از ستمکاران باشد.

 

أمالی شیخ طوسی(ره)، ص۱۵۶

(نوشته از محسن فصاحت)

نویسنده : غلامرضانورمحمدنصرآبادی ; ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک